نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بی قراری و استرس از دست دادن دوست

1486
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24646
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی قراری و استرس از دست دادن دوست

با رفیقم سر یه چیز چرت دعوامون شد...نمیدونم چیکار کنم...خیلی دوسش دارم ولی یه سری کارا و رفتارا و حرفایی میزنه ک ناجوور رو مخ میره و نظرم راجبش عوض میشه...دعواموتم تغصیر من بود اما اون بود که باعث شد ک من قاطی کنم و هر چی بود از دهنم در اومد گفتم بهش...اصاب مصاب نمونده اااه چیکار کنم وای بقران دارم دیووونه میشم ...میخوام بی اهمیت جلوه بدم قضیه رو و بی محلی کنم ولی نمیشه...همش جلوی هم سبز میشیم و یا هم ک اووون روووو مخ ناااجوور....خلاصه اینکه ب جنووون رسیدمو یه راهکاری چیزی نشونم بدید تا حالم بیاد سر جاش

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13603
    تشکـر
    1
    تشکر شده 31 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بی قررار استرس سردرگمی هعییی

به نظر من برو و یه جوری از دلش در بیااار که دیگه این قضیه منتفی بشه و پرونده اش بسته بشه

3. کاربران زیر از مهندس24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بی قراری و استرس

نقل قول نوشته اصلی توسط بیقرار نمایش پست ها
    با رفیقم سر یه چیز چرت دعوامون شد...نمیدونم چیکار کنم...خیلی دوسش دارم ولی یه سری کارا و رفتارا و حرفایی میزنه ک ناجوور رو مخ میره و نظرم راجبش عوض میشه...دعواموتم تغصیر من بود اما اون بود که باعث شد ک من قاطی کنم و هر چی بود از دهنم در اومد گفتم بهش...اصاب مصاب نمونده اااه چیکار کنم وای بقران دارم دیووونه میشم ...میخوام بی اهمیت جلوه بدم قضیه رو و بی محلی کنم ولی نمیشه...همش جلوی هم سبز میشیم و یا هم ک اووون روووو مخ ناااجوور....خلاصه اینکه ب جنووون رسیدمو یه راهکاری چیزی نشونم بدید تا حالم بیاد سر جاش

بی قراری و آرامش نداشتن (مرتب راه رفتن،ناتوانی در حفظ وضعیت خوابیده یا نشسته و تمایل زیاد به ایستادن و راه رفتن و یا تکان خوردن برای آرام شدن)

احساس بی قراری یک نوع اختلال روانپزشکی و مغزی است که بصورت زیر تعریف می شود:
    احساس درونی بیقراری و نا آرامی همراه با احساس عدم وجود آرام و قرار در کل بدن در واقع می توان آکاتیزی را اینگونه تعریف کرد: تجربه یک احساس ناراحت کننده که باعث یک نیاز غیر قابل مقاومت برای حرکت مستمر پاها و یا قدم زدن می شود.

این احساس می تواند ناشی از مصرف بعضی داروها،بعضی اختلالات روانپزشکی و یا بعضی اختلالات مغز و اعصاب باشد. آکاتیزی با استرس تشدید می شود .

اگر چه علت آن ناشناخته است ، اما علل زیر به عنوان علت های احتمالی این اختلال مطرح اند:

• عارضه جانبی بعضی از انواع داروها از جمله داروهای ضد روان پریشی ، داروهای ضد افسردگی و ضد تهوع ، و داروهای مورد استفاده در درمان پارکینسون و دیگر بیماری های عصبی
    • ترک تریاک،باربیتورات ، آمفتامین ، و یا الکل
    • ژنتیکی
    • کمبود آهن بدن
    • ورم مفاصل (آرتریت)
    • بارداری

نشانه های آکاتیزی (Akathisia):

• بیخوابی
    • خواب آلودگی
    • سوزن سوزن شدن اندام ها
    • انتقال وزن از یک پا به دیگر
    • عبور از تکراری ساق پا
    • هر یک از حس های زیر: احساس خزنده ، درد، احساس سیخ زدن به پاها ، احساس کشیده شدن پا یا بدن ، سوزن سوزن شدن
    • بی حسی
    • افسردگی و اضطراب
    • بدبینی

درمان
    هیچ درمان قطعی شناخته شده ای وجود ندارد، هدف از درمان کاهش درد و ناراحتی با شل کردن عضلات است. درمان شامل قطع و یا کم کردن داروی عامل این اختلال ، حمام گرم ، استفاده از گرما یا یخ روی اندام ، تمرینات کششی، و ماساژ اندام است . دوز پایین پروپرانولول و پرامیپکسول نیز برای کنترل علائم استفاده می شود.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

5. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22738
    تشکـر
    0
    تشکر شده 17 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بیقرار نمایش پست ها
    واسه منم دقیقا یه اتفاقی مثل شما ولی برعکسش افتاده بین منو دوست پسرم. من خیلی دوستش دارم اما اون همش فکر می کنه ما حرف همو نمی فهمیم اونبارم سر یه موضوع کاملا الکی دعوامون شد و اون کار خیلی بدی کرد که الان نمیتونم دیگه برم سمتش من الان کاملا اونو بخشیدم و دیگه ازش ناراحت نیستم فقط کافیه بیاد سمتم اما اون این کارو نمی کنه و انگار منو فراموش کرده در حالیکه من دارم از دوریش دیوونه میشم

7. کاربران زیر از siminsar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23235
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

برو باهاش اشتی کن بعدش بگو که اون رفیق خوب توعه و دوسش داری اما بعضی از اخلاقاش ناراحتت میکنه و بهمین خاطر عصبی میشی و بکو اگه میشه اونارو تکرار نکن (البته نگو رو مخی))

9. کاربران زیر از 3taare33 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)